Выстава А.Лабкоўскага «Гісторыя аднаго мястэчка»

11 лютага ў выставачнай зале Баранавіцкага краязнаўчага музея адбылося ўрачыстае адкрыццё персанальнай выставы жывапісу Анатоля Лабкоўскага "Гісторыя аднаго мястэчка".

Асаблівы настрой на выставе стварала скрыпка, якая па-майстэрску гучала ва ўмелых руках Аляксандра Парфірава.

Падчас адкрыцця з прывітальным словам выступіла Анастасія Андрэеўна Саўко, дырэктар Баранавіцкага краязнаўчага музея. Таксама мастака павіншавалі сябры і калегі і пажадалі добрага настрою і невычэрпнага творчага натхнення для стварэння новых палотнаў. Бацькі мастака — Галіна Міхайлаўна і Уладзімір Антонавіч, якія прысутнічалі на адкрыцці выставы, не ўтойвалі радасці за сына.

Не абышлося і без прыемных падарункаў – карціна Анатоля Лабкоўскага «Сэрца горада» назаўсёды застанецца ў фондах нашага музея.

Выказваем словы падзякі гасцям і прадстаўнікам СМІ, якія прынялі ўдзел у мерапрыемстве!

Выстава будзе доўжыцца да 27 лютага.

Вул. Савецкая, 88: 10.00 - 18.30

Кошт квітка: 3р./2р.